Numer Karty
Uczelni Erasmusa (EUC):

84209-IC-1-2007-1-PL-ERASMUS-EUCX-1

 

Kod Uczelni Erasmusa:

PL RZESZOW03

 

Typ EUC:
ROZSZERZONA (na lata  2007 - 2013)

Wspomnień czar…

„W życiu najczęściej wygrywają ci, 

 

którzy szybko podejmują decyzje

 

i nie boją się nowych wyzwań”

  

„Wyjazd na stypendium Erasmusa jest nie tylko doskonałą przygodą, dzięki której można poznać wiele wspaniałych ludzi i zawrzeć nowe znajomości, jest także ogromnym doświadczeniem zawodowym i osobistym. Dzięki niemu możemy ocenić „na co tak naprawdę mnie stać” – czyli jak mogę wykorzystać nabytą już wiedzę oraz jak ambitnie dążyć do celu. Poprzez wielonarodowość studentów, Erasmus pozwala na zetkniecie się z rożnymi kulturami co pozwala na otwarcie umysłu na otaczający nas świat. (…) Wspólna praca pozwala na kreatywne, często nowe idee i pomysły przy rozwiązywaniu problemów podczas studiów.” Sławomir Gromala, stypendysta Programu Erasmus 2006/07.

„Udział w Programie Socrates /Erasmus, wniósł bardzo wiele do mojego życia, dzięki wyjazdowi poznałam wielu wartościowych ludzi, ich zwyczaje. Mimo innej narodowości mogę z całą pewnością powiedzieć że nie różnimy się od siebie, mamy te same problemy, te same rzeczy nas cieszą, mamy podobne marzenia. Jeśli tylko będę miała okazję powrotu na Półwysep Iberyjski z pewnością z niej skorzystam (…) Na zakończenie chciałabym tylko powiedzieć osobom, które zastanawiają się czy dołączyć do grona Erasmusów i skorzystać z oferty wyjazdowej - otóż pakujcie walizki i szerokiej drogi, naprawdę warto.” - Eulalia Chrzanowska, stypendystka Programu Socrates/Erasmus 2005/06.

„Jeżeli masz okazję to bez zastanowienia wybierz się na wymianie studencką. Jest to wyjazd jedyny takiego rodzaju w życiu. Dania jest pięknym krajem. W czasie stypendium możecie poznać wiele ciekawych ludzi, poznać inną kulturę i nauczyć się wielu rzeczy. Wymiana tym bardziej była interesująca gdyż obejmowała kilka sezonów. Widziałam Danie w zimie, wiosną i latem. Roskilde jest miejscowością turystyczną, bardzo piękną i spokojną, a jeśli szuka się wrażeń to 25 km od Roskilde czeka Kopenhaga” Ewelina Mikołajczyk, stypendystka Programu Socrates/Erasmus 2005/06.

„Jako prekursorzy, pierwsi studenci ze WSIiZu mieliśmy przed sobą wyprawę "w nieznane". Mieliśmy studiować w uczelni, w której nikt wcześniej nie był, w warunkach jakich nikt wcześniej nie sprawdził. Nie przeszkadzało nam to nawet w najmniejszym stopniu. Program przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Przeżyliśmy 4 miesiące, które będziemy wspominać jeszcze długo (…)Jedno jest pewne, ten wyjazd wpłynął na nas bardzo i zmienił sposób postrzegania Świata, nauczył cierpliwości, pokazał że można żyć unikając stresu i gonitwy jakiej doświadczamy w Polsce a jednocześnie żyć szczęśliwe, na dobrym poziomie materialnym, czego Portugalczycy i Hiszpanie są doskonałym dowodem. Naprawdę warto tam było pojechać. Przez cały pobyt wydarzyło się mnóstwo rzeczy, a następni Erasmusi na pewno będą zadowoleni jak i my... jak i my poczują smak życia.” Anna Rałowska, Patrycja Klęba, Małgorzata Kulawska, Łukasz Uruski, stypendyści Programu Socrates/Erasmus 2004/05.

„Podsumowując, ten trzymiesięczny pobyt w Finlandii był dla mnie niesamowicie wartościowym doświadczeniem. Aż żal było wyjeżdżać. Poza zdobytą wiedzą i podszlifowaniem języka przede wszystkim cieszę się z tego, że mogłem poznać wspaniałych ludzi, z różnych krajów, kultur, mówiących różnymi językami, mających różne zwyczaje a jednocześnie bardzo podobnych do nas. Życzę każdemu studentowi takich wrażeń i wspomnień. Prawdopodobnie nie będę w stanie wymienić tutaj wszystkich korzyści jakie dało mi uczestnictwo w programie Socrates/Erasmus niemniej jednak uwierzcie mi że BYŁO WARTO!” Paweł Prokop, stypendysta Programu Socrates/Erasmus 2003/04.

 


W ramach programu Erasmus student może wyjechać do zagranicznej uczelni na okres od trzech miesięcy do jednego roku akademickiego. Na podstawie podpisanych umów bilateralnych, studenci WSIiZ mogli odbyć część studiów na uczelniach partnerskich w Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Turcji, Niemczech i Portugalii.

  

 

Czekamy z niecierpliwością na relacje z wymiany kolejnych studentów, którzy zasmakowali Erasmusa!

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak poprzedni stypendyści Erasmusa spędzili

swój pobyt za granicą - zapraszamy tutaj
 

 

Oni zasmakowali Erasmusa, a Ty?

Na co czekasz?

Do dzieła!!!

 

Strona internetowa współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus LLP.

Projekt odzwierciedla jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.
Projekt strony: Mariusz Hanus i Paweł Król; Redaktor naczelny i administrator: Marta Sikorska-Rokita